Aktualności

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

2 lipca 2022 roku w Oficynie Pałacowej Muzeum w Nieborowie odbędzie się konferencja pt.: "Przyjazne środowisku metody kształtowania przestrzeni przyrodniczej" objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.

Będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji przyrodniczo-krajobrazowych, m.in. na temat sadów tradycyjnych (program poniżej). Równolegle na terenie Muzeum odbywać się będzie Festyn Ogrodniczy z wieloma atrakcjami. Na wydarzenie można dojechać bezpłatnym trasportem ze Skierniewic i Łowicza - który zapewnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna.

W niedzielę  - 3 lipca 2022 roku odbędzie się  kolejny Piknik Województwa Łódzkiego – tym razem widzimy się w Szadku.

Będziemy czekać na Państwa na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, reprezentowanym przez Oddział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych. Gwarantujemy wspaniałe atrakcje oraz konkursy z nagrodami, w których można zdobyć między innymi sadzonki drzew i krzewów, w ramach projektu Zazieleniamy Łódzkie. Posiadamy także w ofercie wspaniałe mapy turystyczne oraz publikacje przyrodnicze.

Zapraszamy w najbliższą sobotę (2 lipca) od godziny 14:00 na Festyn Ogrodniczy "Pamiętajmy o ogrodach", który odbędzie się na terenie Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Wstęp do ogrodu w Nieborowie będzie tego dnia bezpłatny. Na wydarzenie można dojechać bezpłatnym trasportem ze Skierniewic i Łowicza - który zapewnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Na stoisku promocyjno-edukacyjnym Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego czekać będą na Państwa konkursy z nagrodami. Co godzinę na scenie głównej odbywać się będą także krótkie wystąpienia o tematyce przyrodniczej, połączone z minikonkursami. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

24 czerwca 2022 roku zapraszamy na kolejny Piknik Województwa Łódzkiego - tym razem w Głuchowie. Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, reprezentowanym przez Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, czekać będą na Państwa konkursy z nagrodami. Będzie można zdobyć w nich między innymi sadzonki drzew i krzewów, w ramach projektu Zazieleniamy Łódzkie.

Uprzejmie informujemy, iż z powodu awarii telefonu stacjonarnego, kontakt z biurem Przedborskiego Parku Krajobrazowego poprzez numer 447812757 jest obecnie niemożliwy. W celu kontaktu prosimy dzwonić pod numer: 538 114 798, lub pisać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Za utrudnienia przepraszamy

 W dniu 21 czerwca 2022 odbyło się poświęcenie nowo ufundowanego krzyża w Żeleźnicy na terenie Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Krzyż stanął na miejscu potyczki powstańców styczniowych z wojskami rosyjskimi – która rozegrała się w Żeleźnicy w dniu 21 kwietnia 1864 roku. 

Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje letnią edycję akcji „Bezpieczna Woda”. Jej celem jest promocja bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku w wodzie, nad wodą oraz na wodzie.

    Pierwszy dzień lata ma dwie daty - początek lata astronomiczny i kalendarzowy. Lato astronomiczne związane jest z przesileniem letnim, które rozpoczyna się pomiędzy 21 a 22 czerwca, a latach przestępnych 20-21 czerwca. Astronomiczne lato 2022 zacznie się 21 czerwca. Kalendarzowe lato 2022 zaczyna się zawsze 22 czerwca. Data nie zależy od położenia Słońca względem Ziemi.

18 czerwca 2022 r. z inicjatywy Gminy Puszcza Mariańska, na szkolnym placu, przy pięknej pogodzie doszło do Spotkania Sąsiedzkiego. Upłynęło w nadzwyczajnej, zgodnej i krzepiącej atmosferze. Atrakcji nie brakowało.

Miło nam poinformować, iż Pan Jacek Słupski – mieszkaniec Skierniewic i przyjaciel Bolimowskiego Parku Krajobrazowego - został odznaczony złotym medalem „Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej”.  Wniosek o nadanie tego odznaczenia złożył Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.