Dzień Krajobrazu w Przedborskim PK.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Nieco wcześniej bo w piątek 19 października zorganizowano w Przedborskim Parku Krajobrazowym święto "Dnia Krajobrazu". Uczestnikami wycieczki terenowej na teren rezerwatu Murawy Dobromierskie była młodzież z Zespołu Przedszkolno - Szkolnego w Dobromierzu.

Na kolejnych przystankach spaceru poruszano wiele tematów związanych z krajobrazem i jego ochroną. Szczególną uwagę zwrócono na umiejętność obserwacji i opisu poszczególnych elementów krajobrazu.  Na trasie wycieczki towarzyszyła nam zmienna, jesienna aura i barwy szykującej się do spoczynku przyrody. W miarę zbliżania się do wzniesień rezerwatu Murawy Dobromierskie, krajobraz rolniczy ustępował pięknym panoramom skąpanej we mgle Niecki Włoszczowskiej i dominującym w krajobrazie pagórom Pasma Przedborsko – Małogoskiego. Przed powrotem do szkoły zorganizowano konkurs z wiedzy nabytej podczas wycieczki. Uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów prezenty w postaci materiałów informacyjno - edukacyjnych ZPKWŁ.