Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - UPAŁ

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia prognozujące wystąpienie upału.Od godz. 12:30 dnia 26.06.2024 do godz. 20:00 dnia 28.06.2024, w powiatach: bełchatowskim, brzezińskim, kutnowskim, łaskim, łęczyckim, łowickim, łódzkim wschodnim, Łódź, opoczyńskim, pabianickim, piotrkowskim, Piotrków Trybunalski, poddębickim, rawskim, sieradzkim, Skierniewice, skierniewickim, tomaszowskim, zduńskowolskim i zgierskim, temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.

Pamiętajmy, że długotrwałe przebywanie w wysokiej temperaturze stanowi duże obciążenie dla organizmu. Najbardziej narażone na wystąpienie poważnych skutków zdrowotnych w wyniku przegrzania i odwodnienia są: niemowlęta i małe dzieci, osoby niesamodzielne, w podeszłym wieku oraz przewlekle chore. Warto stosować się do ogólnych zaleceń, które załączamy Państwu w vademecum, pod linkiem: https://www.imgw.pl/badania-nauka/publikacje-ksiazkowe/vadamecum-imgw-wysokie-temperatury-upal

Oprac. K. Nowak