Finał krajowy konkursu PPKP 2024r. -relacja

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Nasza drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie na czele z nauczycielką p. Iwoną Duszą zdobyła DRUGIE MIEJSCE!!!!

Kolejna XXIII edycja ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski za nami! W dniach 3-6 czerwca Góra Świętej Anny w Zespole Opolskich Parków Krajobrazowych była miejscem niemal świętym dla wszystkich uczniów, którzy zakwalifikowali się do ostatniego etapu krajowego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski! To właśnie na Opolszczyznę przyjechali uczniowie ze szkół podstawowych reprezentując 16 województw, aby zawalczyć o I miejsce i tym samym zdobyć przechodnie trofeum konkursu. Statuetka Sowy - symbol mądrości – w tym przypadku jest dowodem ciężkiej pracy i wszechstronnej wiedzy z zakresu przyrody: Ssaków Polski oraz znajomości parków krajobrazowych. Poziom tegorocznej edycji był bardzo wysoki, różnice w punktacji między poszczególnymi miejscami były nieznaczne, a o ostatecznym wyniku przeważyły punkty zdobyte podczas rozwiązywania zadań na przygotowanej trasie gry terenowej.

XXIII edycja zakończyła się zwycięstwem dla reprezentacji Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w składzie : Barbara Foryś , Maja Kirklo, Alicja Wieczorek.

Drugie miejsce na podium zajęła drużyna z Zespołu Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego w składzie Karolina Ślęzak, Marylka Włodarska, Natalia Hajduk z Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie na czele z nauczycielką p. Iwoną Duszą!

Trzecie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych w składzie Karolina Ślęzak, Marylka Włodarska, Natalia Hajduk!

Finał przyniósł wiele emocji, wrażeń, tremy, ale było warto! Wszystkie biorące udział drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, a przyjazd do Parku Krajobrazowego „Góra Świętej Anny” stał się okazją do spotkań, nawiązywania kontaktów między uczniami z całej Polski oraz przede wszystkim okazją do zapoznania się z atrakcjami turystycznymi regionu! Odbyło się również wspaniałe spotkanie autorskie z Marcinem Kostrzyńskim, znanym jako Marcin z lasu, który z ogromnym entuzjazmem opowiadał o swojej pasji do przyrody, pomysłach na fotografowanie i filmowanie świata dzikich zwierząt. Kolejny dzień był dniem odkrywania dziedzictwa paleontologicznego i przeniósł uczestników w czasie do początków dziejów Ziemi i wielkiego wybuchu, zatrzymując na dłużej w epoce dinozaurów w Triasie, Jurze i Kredzie w Parku Jurajskim w Krasiejowie. Nie zabrakło też czasu na ekscytującą zjeżdżalnię grawitacyjną na Górze Świętej Anny i zabaw z animatorem!

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za świetną organizację dla @Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych
Opr. Jolanta Kacprzak
Zdj. Radomir Bachar z Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych