Noc Sów na Wzniesieniach Łódzkich z puszczykiem w roli głównej

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną sobotę 2 marca 2024r. odbyła się już tradycyjnie kolejna Noc Sów. Wydarzeniu towarzyszył pokaz sów przygotowany przez państwa Roberta i Ewę Puławskich, z którymi współpracujemy już od kilku lat. Poczas pokazu uczestnicy mogli spotkać się z żywymi sowami: płomykówkami, uszatką i puszczykiem oraz połuchać lotu sowy, którego nie było słychać! Dlaczego sowy są tak wyjątkowe, czym różnią się ich pióra od innych ptaków, jak potężne mają szpony i skąd umiejętność kręcenia głową, "że może się ukręcić" - te oraz pozostałe ciekawostki o sowach pojawiły się podczas pokazu i późniejszego spaceru.

W wydarzeniu wzięło udział około 40 osób, w tym zaciekawione dzieci i młodzież, co nas szczególnie cieszy bo odczarowujemy przesądy i pozwalamy zakochiwać się w przyrodzie, jednym słowem wychowujemy kolejne pokolenia przyrodników, a może i pracowników parków krajobrazowych. Podczas spaceru po Lesie Łagiewnickim najwiekszą atrakcją dla dzielnie maszerujących okazał się samiec puszczyka, który latał nad naszymi głowami i próbował przegnać konkurenta ze swojego terytorium, który odzywał się z ..... naszego głośnika. Na reakcję samca nie trzeba było długo czekać i to właśnie jego głos i loty nad naszymi głowami zrobiły wspaniałe wrażenie na uczestnikach.

Wspaniała pogoda i obecność sów sprawiły, że tegoroczną Noc Sów możemy z pewnością uznać za udaną. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenia w ciągu całego tego roku.