Otwarcie projektu "Owocowe łódzkie" w Sieradzu

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W czwartek 15 czerwca o godzinie 10.00 we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu odbyła się inauguracja projektu „Owocowe łódzkie”. Program ten polega na dosadzaniu w przestrzeni publicznej województwa łódzkiego drzew i krzewów, które zapewnią bazę pokarmową dla owadów, ptaków i ssaków. Zadanie to wpisuje się w większy projekt Województwa Łódzkiego o nazwie: „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

W ramach otwarcia projektu, w tej części naszego województwa, została zorganizowana prelekcja dla dzieci i młodzieży na temat roli zapylaczy w przyrodzie. Każdy z uczestników otrzymał symboliczny krzew. Na zakończenie wspólnie z Dyrektorem CRE WŁ w Sieradzu Panem Łukaszem Goldmanem oraz Zastępcą Dyrektora Panią dr Sylwią Dęgą-Frątczak przy Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu zasadziliśmy pamiątkowe drzewka.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, a Państwa zachęcamy do zapoznania się z regulaminem projektu.

K. Piasecka