Owocowe łódzkie w Łodzi

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Miniony piątek 2 czerwca 2023r. upłynał nam pod hasłem Owocowe łódzkie, a wszystko to za sprawą kolejnej inauguracji projektu - tym razem w Łodzi, w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego. Wydarzenie to zaszczycił pan Andrzej Górczyński - członek Zarządu Województwa Łódzkiego, nie brakowało także młodzieży, która w dobrych humorach sadziła z nami jarząby pospolite.

Spotkanie odbyło się na terenie otaczającym Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego, gdzie udało się przeprowadzić także zajęcia terenowe dla młodzieży oraz wspólnie posadzić 4 drzewka, które otrzymały swoje imiona. Każdy uczestnik otrzymał także swój krzew, m.in.: aronię, trzmielinę, hibiskusa, berberysy, głogi czy właśnie wspomniane już jarząby. Podczas wydarzenia nie zbrakło informacji, jak ważne jest sadzenie drzew i krzewów w naszym województwie, szczególnie tych kwitnących i owocujących co z pożytkiem wykorzystywać mogą zwierzęta m.in ssaki, ptaki czy owady.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami projektu Owocowe łódzkie.