Rozpoczynamy projekt Owocowe łódzkie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie pn. Owocowe łódzkie, który w 2023r. realizowany jest przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Projekt "Owocowe łódzkie” polega na dosadzaniu w przestrzeni publicznej województwa łódzkiego drzew i krzewów owocowych w celu zwiększenia ilości terenów zielonych i urozmaiceniu ich – wzbogaceniu o gatunki owocowe. Jednocześnie odpowiednie gatunki zasadzonych drzew i krzewów zapewnią bazę pokarmową dla zwierząt (ssaki, ptaki i owady), owoce innych z kolei z pożytkiem zostaną wykorzystane przez mieszkańców czy turystów (np. przetwory). Zadanie jest jednym z elementów projektu realizowanego przez Województwo Łódzkie pod nazwą „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.

W najbliższym czasie na terenie całego województwa łódzkiego odbędą się uroczyste inauguracje projektu we współpracy z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi, Zgierzu, Skierniewicach i Sieradzu. Wydarzeniom tym towarzyszyć będą spotkania oraz prelekcje edukacyjne dla dzieci i młodzieży szkolnej dotyczace roli drzew i krzewów w przyrodzie oraz owadom zapylającym. Przekazane zostaną także pierwsze  krzewy z projektu Owocowe łódzkie.

 WIęcej o projekcie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: regulamin i formularz zgłoszeniowy. Serdecznie zachęcamy instytucje publiczne (gminy, szkoły, przedszkola, instytucje kultury, świetlice, OSP itp.) do zgłaszania.

plakat agenda inauguracja projektu Owocowe łódzkie