O nietoperzach w kwartalniku "Na Sieradzkich Szlakach"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W najnowszym kwartalniku „Na Sieradzkich Szlakach” 1/149/2023/XXXVIII ukazał się artykuł naszego kolegi Maurycego Ignaczaka: „Nietoperze Sieradzkich Parków Krajobrazowych – przegląd badań” str.: 16-19.

„Grupa naukowców i pasjonatów nietoperzy zainteresowała się obszarem tytułowych parków krajobrazowych już w 1981 roku. W roku 2023 mija więc ponad 40 lat badań tej wyjątkowej i jednocześnie trudnej do obserwacji grupy zwierząt w środkowej Polsce. Na początku trzeba wyjaśnić, że niniejszy artykuł przedstawia informacje o badaniach faunistycznych, ekologicznych czy behawioralnych i podsumowuje stan wiedzy o nietoperzach terenów Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki (dalej: PKMWiW ) oraz Załęczańskiego Parku Krajobrazowego (dalej: ZPK) województwa łódzkiego. Część tego drugiego Parku znajduje się również w województwie śląskim.”

okladka NSS 1 2023

Kwartalnik można nabyć w Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu.

Polecamy, OT Sieradzkich Parków Krajobrazowych ZPKWŁ