Tegoroczny jubileuszowy XX Rajd Tour de Kalonka już za nami!

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

XX Jublieuszowy Rajd Tour de Kalonka organizowany przez Centrum o. Pio odbył się tradycyjnie we wrześniu na Łódzkich Wzniesieniach. Pochmurna pogoda nie odstraszyła największych entuzjastów turystyki pieszej i rowerowej, ponieważ łącznie prawie 200 uczestników stawiło się na miejsce zbiórki!

Pierwsze grupy wyruszyły na rowerach po godz. 10.00, aby dalej w odstępach 15 – minutowych zrobić miejsce kolejnym zespołom. Zaplanowano krótszą trasę rowerową, podczas której turyści pokonali odległość ok. 20 km, poznając historię dworu klasycystycznego z końca XVIII w. w Byszewach oraz rezerwat „Struga Dobieszkowska”. Rowerowa trasa czarna pozwoliła zwiedzić niemal cały obszar Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, prowadząc przez Niesułków i Las Poćwiardowski. Dla amatorów pieszych wędrówek przygotowano szlak przebiegający przez wyższą część Parku: Wzgórze Dąbrowa, Bukowiec, z gorącym poczęstunkiem w CampoVerde, by dalej wracając do Kalonki, przejść przez wieś Grabinę. Podczas spacerowania, na trasie 8 km udało się zebrać ponad dwadzieścia worków śmieci z pojemności 60 l. Była to akcja zorganizowana we współpracy z Urzędem Gminy Nowosolna w ramach tegorocznej akcji sprzątania świata. Trasa Figlotour, a więc najkrótsza, była dedykowana rodzinom z młodszymi dziećmi. Kondycja uczestników i nastawienie do sobotniej aury, pokazała, że nie ma złej pogody, tylko nieodpowiednie ubranie, także w dobrych humorach po powrocie na metę Rajdu w Centrum o. Pio czekała słynna łódzka zalewajka oraz loteria fantowa z licznymi nagrodami, wśród których były rozdawane sadzonki krzewów ozdobnych w ramach projektu Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego „Zazieleniamy Łódzkie”.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom i Wszystkim Uczestnikom za udział i do zobaczenia na szlakach Łódzkich Wzniesień!

Tekst: J. Kacprzak

Foto: A. Świć, K.R.Sosnowska