Dożynki Województwa Łódzkiego w Radomsku.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Tradycyjna uroczystość Dożynek Województwa Łódzkiego, kończąca okres żniw i będąca podziękowaniem za zebrane plony, odbyła się w tym roku w Radomsku. Miejscem spotkania organizatorów uroczystości i odwiedzających gości był park Solidarności. Już od godz. 10.00 otworzono stoiska wystawiennicze oraz namioty Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa.

W ramach imprezy zorganizowano dwa konkursy kulinarne na „Wytrawne smaki Łódzkiego” oraz „Słodkie smaki Łódzkiego". Nie zabrakło również tradycyjnego konkursu na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”. Wieńce złożono w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku, w którym o godz. 11  rozpoczęła się dziękczynna msza dożynkowa. Po zakończeniu uroczystości kościelnych rozpoczęto obrzędy dożynkowe na małej scenie ulokowanej pod kościołem. Gospodarz uroczystości Pan Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber wraz z przedstawicielami Radomska oraz powiatu radomszczańskiego, starostą i starościną dożynek poczęstowali mieszkańców chlebem. Na scenie obrzędowej wybrano najpiękniejszy wieniec tegorocznych dożynek. Następnie barwny korowód dożynkowy przeniósł obchody uroczystości do parku Solidarności, gdzie przygotowano dla odwiedzających wiele różnych atrakcji i konkursów. Na zakończenie uroczystości odbyły się koncerty zespołów muzycznych na dużej scenie. Wystąpili: zespół Turnioki, Dawid Kwiatkowski, grupy Feel oraz Ray Wilson. 

Na stoisku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego przygotowano gry i zabawy konkursowe, które były okazją do rozmowy z odwiedzającymi. W ramach tych działań dystrybuowano drzewa i krzewy będące elementem projektu "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski". Każdy z odwiedzających, kto włączył się w proponowane przez nas aktywności, odchodził ze stoiska z prezentem w postaci sadzonki lub publikacji ZPKWŁ.

Zdjęcia: Piotr Wypych