Piknik województwa łódzkiego w Ostrówku

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W miniony piątek 5 sierpnia w Ostrówku w powiecie wieluńskim odbył się kolejny piknik województwa łódzkiego pod patronatem Pana Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego. Impreza wystartowała o godzinie 14, a wraz z nią występy lokalnych artystów, atrakcje dla najmłodszych, zabawy i poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich. Te ostatnie brały udział w tradycyjnym konkursie na najlepszą potrawę, którą okazały się być prażuchy w kapuście od pań z KGW w Okalewie.

Pikniki województwa łódzkiego, to doskonała okazja na spotkanie z podmiotami działającymi na terenie naszego województwa m.in. służbami mundurowymi, jednostkami samorządu terytorialnego czy z Łódzkim Domem Kultury. Oczywiście pośród wielu wystawców nie zabrakło również stoiska Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, które cieszyło się bardzo dużą popularnością, głównie za sprawą konkursu przyrodniczego „Koło fortuny”, w którym główną nagrodą były sadzonki drzew i krzewów z realizowanego przez ZPKWŁ projektu „Zazieleniamy łódzkie”.

Dodatkowo w trakcie pikniku symboliczne czeki w ramach programu "Sołectwo na plus" wręczali sołtysom z powiatu wieluńskiego radni Sejmiku Województwa Łódzkiego: Dorota Więckowska, Edward Kiedos i Andrzej Chowis.