Spotkanie Sąsiedzkie w Puszczy Mariańskiej

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

18 czerwca 2022 r. z inicjatywy Gminy Puszcza Mariańska, na szkolnym placu, przy pięknej pogodzie doszło do Spotkania Sąsiedzkiego. Upłynęło w nadzwyczajnej, zgodnej i krzepiącej atmosferze. Atrakcji nie brakowało.

Oprócz gier i zabaw dla dzieci, zaserwowano: potrawy kuchni ukraińskiej, w tym „barszcz ukraiński” – jako żywo zdecydowanie różniący się od barszczu ukraińskiego alla polacca, czyli takiego, o którym my w Polsce myślimy, iż jest ukraiński, a także – dla ducha: występ chóru wojskowego w repertuarze patriotycznym i popularnym, jak również spontaniczny popis artystki Opery Lwowskiej, śpiewającej arie operowe a cappella. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego – Bolimowski Park Krajobrazowy wystawił się pod gościnnym namiotem Mariańskiego Ruchu Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych, z wydawnictwami i konkursem: „ZAPAMIĘTAJ MNIE  - Pszczoły i kwiaty przyjazne pszczołom”. Należało w nim pogrupować parami karty z ilustracjami roślin miododajnych. Nagrodami były sadzonki pochodzące z parkowej szkółki w Moszczenicy (Nadpiliczne Parki Krajobrazowe). Zainteresowanie było tak wielkie, iż doprowadziło do wykreowania samoistnej, spontanicznej i dość dramatycznej rywalizacji pomiędzy wsiami Grabina Radziwiłłowska i Radziwiłłów w układaniu na czas; rekordzista zebrał wszystkie pary w 1 minutę i 10 sekund ! Gratulujemy.

Tekst i fotografie – Stanisław Pytliński – Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.