Plener fotograficzny Natura i krajobraz - Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 3-6 czerwca 2021r. na Wzniesieniach Łódzkich odbył się Ogólnopolski Plener Fotograficzny „NATURA I KRAJOBRAZ – Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich”. Organizatorem była Fundacja FotoPozytyw, a całe wydarzenie objęte zostało patronatem Fotoklub RP Stowarzyszenie Twórców.


Podczas 4 dni uczestnicy wraz z przewodnikami z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego mogli zapoznać się z obszarem Parku, jego wartościami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi. Nie zabrakło pagórków i dolin rzecznych, a wszystkim zachwyciły rezerwaty Struga Dobieszkowska czy parowy Janinowskie. Obowiązkowym punktem zwiedzania były Byszewy związane z postacią Jarosława Iwaszkiewicza, jak i kapliczki w Lesie Łagiewnickim – najstarsze budynki na terenie miasta Łodzi. Historię i ciekawostki kulturowe Parku przedstawił uczestnikom dr Piotr Wypych – Zastępca Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. W świat przyrody i krajobrazu plenerowiczów zabrał pracownik Oddziału Terenowego Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Mocy różnego rodzaju fotograficznych atrakcji nie było końca. Z wydarzenia zaplanowano wystawę w nowo powstającej galerii „Przystanek Cooltura” oraz wydawnictwo związane z plenerem.


Dziękujemy za współpracę i czekamy na fotograficzne owoce pracy z pleneru.

Tekst: Krystyna Rozensztrauch-Sosnowska

Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button