Koncepcje zajęć terenowych na różnych etapach edukacji geograficznej.

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Niezmiernie nam miło, że możemy polecić Państwu nową publikację Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego pt."Koncepcje zajęć terenowych na różnych etapach edukacji geograficznej.Relacje przyroda - człowiek" pod red. pani prof. Elżbiety Szkurłat i dr Marii Adamczewskiej, która ukazała się z początkiem tego roku. Jest to zbiór propozycji zajęć terenowych dla nauczycieli różnych szczebli edukacji geograficznej, jak i dla tych wszystkich chcących zgłębić tematykę relacji przyroda - człowiek w ujęciu geograficznym okolic Łodzi, zarówno południowych, jak i północnych.

Jednym z tematów, który znajduje się w publikacji jest artykuł dotyczący Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich jako terenowym laboratorium form rzeźby terenu. Artykuł dostępny także w wersji wirtualnej tutaj.

Publikacja jest swoistym podsumowaniem w związku z Kongresem Edukacji Geograficznej, który odbywał się w Łodzi, w dniach 14-16 października 2022 roku, o czym pisaliśmy tutaj.

Zapraszamy do lektury i szerszego zapoznania się z słowem wstępnym.

koncepcje zajęc terenowych na różnych etapach edukacji geograficznej