II Szkolny Rajd pieszo-rowerowy Tęgie mieśnie Tęgi umysł 2023

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W dniu wyjątkowego święta wszystkich Mam - 26 maja 2023, przy przepięknej pogodzie odbył się „II Szkolny Rajd pieszo - rowerowy z Sienkiewiczówką”, tak jak w roku ubiegłym pod hasłem" Tęgie mięśnie Tęgi umysł". Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie, przy współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddziałem Terenowym Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi oraz Zespołem Szkół nr 1 w Bratoszewicach i Szkoła Podstawową w Dobrej. Wydarzenie zostało bojęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Strykowa.

Po wykonaniu rozgrzewki w postaci „szkolnego tańca” przy dźwiękach energicznej muzyki grupy piesze i rowerowe, pod przewodnictwem pracowników OT PKWŁ, przygotowywały się o startu. Najpierw na trasę wyruszyła najliczniejsza grupa rowerowa, której startowi towarzyszyła salwa armatnia.

W ślad za nią wyruszały kolejne grupy piesze, wśród których oprócz uczniów szkoły w Niesułkowie byli także uczniowie szkoły w Dobrej oraz z Bratoszewic. Trzy grupy piesze wędrowały dwiema malowniczymi trasami biegnącymi przez Las Janinowski, po drodze mijając m.in.: kościół mariawitów w Lipce, pasiekę w Lipce czy rezerwat Parowy Janinowskie.

Po wyczerpującej trasie piesi i rowerzyści wrócili na metę, gdzie na wszystkich czekał pyszny poczęstunek i chłodne napoje. Nie był to jednak koniec atrakcji przewidzianych na ten dzień, gdyż na uczestników czekały jeszcze występy uczniów klasy mundurowej, konkursy przygotowane przez IPN i pokazy pierwszej pomocy.

Drugą już edycję Rajdu można więc uznać za niezwykle udaną i pełną atrakcji. Gospodarze imprezy zadbali nie tylko o świetną atmosferę, liczne atrakcje, ale i piękną pogodę.

Do zobaczenia już za rok!