2. Marsz Nordic Walking Nadwarciańskimi Trasami

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

1a copyW sobotę, 9 czerwca 2018r. malowniczymi terenami gminy Zapolice pomaszerowali uczestnicy 2. Marszu Nordic Walking Nadwarciańskimi Trasami. Mimo upału uczestnicy dopisali, łącznie na sześciu trasach odliczyło się prawie 150 osób.

Imprezę zainicjował rok temu Janusz Grzebski, wieloletni instruktor i sędzia nordic walking. Współorganizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zapolicach. Po raz pierwszy partnerem wydarzenia został Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. W drugiej edycji frekwencja była ponad trzykrotnie większa, niż w pierwszej. Najstarszy uczestnik miał ponad 80 lat, najmłodsza uczestniczka 5 lat. Wszyscy otrzymali pakiety startowe, medale oraz drobne upominki od partnerów i sponsorów. Imprezę pomogli zorganizować m.in: Lokalna Grupa Działania „Podkowa”, firmy Arsen, Hurtownia „Elektryk”, Brubeck oraz Jard Sieradz.

Na terenie gminy Zapolice znajduje się 6 tras do Nordic Walking, które zostały wytyczone dzięki projektowi realizowanemu przez Lokalną Grupę Działania „Podkowa”. Na zakończenie imprezy w Parku w Strońsku zorganizowano ognisko, odbyło się też losowanie nagród przekazanych przez partnerów i sponsorów. Każdy z uczestników wyjechał z drobnym upominkiem.