O nietoperzach w Burzeninie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W czwartek 09.05.2024 roku pracownicy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego Oddziału Sieradzkich Parków Krajobrazowych poprowadzili przyrodnicze zajęcia dla młodzieży. Na wydarzeniu, Zespół Szkół w Burzeninie gościł także grupę uczniów z SP w Konopnicy. Już na początek młodzi słuchacze otrzymali dawkę wiedzy nie tylko na temat krajowych nietoperzy, ale także egzotycznych gatunków tzw. „dużych nietoperzy”, które mogli zobaczyć na specjalnej prezentacji. Na zakończenie tej części naszego spotkania najbardziej zainteresowani otrzymali magnesy ZPKWŁ prezentujące tytułowych bohaterów.

Następnie wszyscy odbyliśmy krótką wycieczkę po Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki. Uczniowie (oraz ich nauczyciele) mogli zobaczyć kilka rodzajów skrzynek dla nietoperzy, a nawet dzięki latarce, ostrożnie przypatrzeć się kilku borowcom wielkim – jednym z naszych największych nietoperzy. Podczas spaceru wszyscy z uwagą słuchali informacji i ciekawostek o nietoperzach. Wspólnie oglądaliśmy nietoperzowe skrzynki drewniane i schrony trocinobetonowe, które zwierzęta te, chętnie wykorzystują jako kryjówki dzienne.

Końcowym elementem wydarzenia było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i integrujące rozmowy uczniów z różnych szkół. Dziękujemy Pani Beacie Piotrowskiej za zaproszenie i świetną organizację.

Maurycy Ignaczak.