Rozpoczęcie lata z województwem łódzkim

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

W minioną sobotę 18 czerwca w Ostrowie Warckim odbył się kolejny piknik województwa łódzkiego pod patronatem Pana Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego. Tłumy mieszkańców z całego regionu przywitały lato w Porcie Jachtowym. Impreza wystartowała w samo południe, a wraz z nią występy lokalnych artystów, konkursy, zabawy i poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich.

Pikniki województwa łódzkiego, to doskonała okazja na spotkanie z podmiotami działającymi na terenie naszego województwa m.in. służbami mundurowymi, jednostkami samorządu terytorialnego czy z Łódzkim Domem Kultury. Oczywiście pośród wielu wystawców nie zabrakło również stoiska Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, które cieszyło się bardzo dużą popularnością, głównie za sprawą konkursu przyrodniczego „Koło fortuny”, w którym główną nagrodą były sadzonki drzew i krzewów z realizowanego przez ZPKWŁ projektu „Zazieleniamy łódzkie”.

Imprezami towarzyszącymi były m.in.  GRAND PRIX ŻEGLARSKO-MOTOROWODNE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO, w którym udział brali samorządowcy, a także regaty dzieci i amatorskie wyścigi skuterów wodnych. Z kolei na lądzie ogromnym zainteresowaniem cieszył się Armagedon Ninja Show Jeziorsko Dzika Rodzinka - bieg z przeszkodami skierowany do całych rodzin.

Po południu na scenie głównej pojawił się Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który razem z posłem Pawłem Rychlikiem i radną Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorotą Więckowską, wręczał nagrody zwycięzcom wszystkich kategorii, którzy startowali w GRAND PRIX ŻEGLARSKO-MOTOROWODNE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. Marszałek nagrodził też panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Tym razem nie sposób było wybrać najpyszniejsze danie, wszystkie gospodynie zostały więc docenione.

Wieczorem na terenie Portu Jachtowego w Ostrowie Warckim wybrzmiało disco.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy na kolejne pikniki województwa.

K. Piasecka