Piknik Województwa Łódzkiego w Wieruszowie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

11 czerwca w Wieruszowie odbył się kolejny piknik województwa łódzkiego pod patronatem Pana Grzegorza Schreibera, Marszałka Województwa Łódzkiego. Gościem specjalnym imprezy była Pani Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

1 pani minister wier

W ramach imprezy odbyły się m.in. VI Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych, konkurs na najsmaczniejszą potrawę Kół Godpodyń Wiejskich. Zwycięzców nagrodziła Pani Iwona Koperska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. 

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Oddział Terenowy Sieradzkich Parków prezentował na stoisku działalność przyrodniczą i edukacyjno-promocyjną, a także prowadził konkursy. Największym zainteresowaniem, jak zawsze cieszyło się „Koło fortuny”, gdzie główną nagrodą były sadzonki drzew i krzewów z realizowanego przez ZPKWŁ projektu „Zazieleniamy łódzkie”. Dźwięk obracającego się koła przyciągał kolejnych chętnych do wzięcia udziału w konkursie. 

Tego dnia gwiazdą wieczoru był Pan Marcin Daniec, który rozbawiał zgromadzonych swoimi skeczami.

Konkursy, zawody drezyn i piękna aura przyciągnęły bardzo liczne grono gości z całej Polski.

Dziękujemy za milo spędzony czas i zapraszamy do udziału w kolejnych piknikach !

W. Pogorzelska