Uzupełnienie oznakowania w ramach akcji "Bezpieczna woda"

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

Rembieszów DSC09883Wakacje już się rozpoczęły, a temperatura powietrza coraz bardziej zachęca do wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy jednak, że do kąpieli powinniśmy wybierać takie miejsca, które są odpowiednio oznakowane, i w których nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze pozostają niewiadomą - mają nieznane dno oraz głębokość, a woda w nich może być skażona. Przestrzegając podstawowych zasad możemy uczynić nasz wypoczynek bezpiecznym i jednocześnie szczęśliwym.

 

W mijających dniach na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki zostało uzupełnione oznakowanie w miejscach szczególnie niebezpiecznych nad wodą. Posadowione zostały słupy z tabliczkami o zakazie kąpieli. Takie tablice pojawiły się w Górkach Grabińskich, Konopnicy, Małej Wsi, Podgórzu, Pstrokoniach, Rembieszowie, Strobinie, Widawie oraz Zamościu.

K. Łężak