Święto Drzewa w Szynkielowie

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1040039

8 października na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki w Szkole Podstawowej w Szynkielowie zorganizowano Dzień Drzewa.

Na początku uczniowie z działającego na terenie szkoły koła ekologicznego, kierowanego przez Panią Ilonę Budziak, zaprezentowali jaką rolę w życiu człowieka i w krajobrazie odgrywają rośliny. Następnie specjalista w OT SPK Pani Karolina Piasecka przedstawiła prezentację miedzy innymi o ochronie przyrody na terenie gminy Konopnica oraz pozostałych gmin PKMWiW. Później obchody przeniosły się w pobliże boiska szkolnego gdzie posadzono 5 krzewów (3 indygowce i 2 rokitniki pospolite). Pierwszą roślinę symbolicznie zasadziła Pani Dyrektor Małgorzata Sieniawska w asyście Pani Kierownik Wandy Pogorzelskiej. Po czym młodzież szkolna złożyła życzenia dla Ziemi i przyrody, które zamieściła na kolorowych liściach i zawiesiła je na drzewkach. Świadomi uczniowie wiedzą, że dbając o drzewa mają szansę żyć w czystym środowisku i oddychać lepszym powietrzem. Pozostałe drzewa i krzewy przekazano dyrekcji SP w celu następnych nasadzeń. Sadzonki pozyskano w ramach akcji "100 tys. drzew na 100-lecie województwa łódzkiego".

K. Kierniakiewicz