Kolorowa Lokomotywa kolejny raz zawitała do Strońska

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1030496W dniu 19.07.2019 r. w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa” do Strońska w Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki zawitało 41 dzieci z Tomaszowa Mazowieckiego.

Tradycyjnie na uczestników najpierw czekał spacer oraz gra terenowa, których celem było pokazanie walorów doliny Warty i malowniczego Strońska. Zadania, które miały wykonać dzieci nawiązywały do walorów historycznych, kulturowych oraz przyrodniczych tego terenu. Mogły one zobaczyć m.in. zabytkowy kościół w Strońsku, polskie schrony bojowe z okresu II wojny światowej czy park podworski z okazałymi pomnikami przyrody. Po zakończonej grze wszyscy uczestnicy udali się na warsztaty zorganizowane przez pracowników Łódzkiego Domu Kultury. Projekt ma na celu pobudzić wśród młodych osób działania proekologiczne oraz odpowiedzialność za środowisko nas otaczające.

E. Fraszczyńska