"Bezpieczna woda" w gminie Widawa

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P1090921Pracownicy Oddziału Terenowego Sieradzkich Parków Krajobrazowych w dniu 10 lipca 2019 r. rozpoczęli serię patroli miejsc niebezpiecznych nad rzekami na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki i Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.


Pierwsze działania w ramach akcji „Bezpieczna woda”, mające na celu wytypowanie miejsc szczególnie niebezpiecznych, gdzie docelowo zostaną ustawione tablice informujące o zakazie kąpieli prowadzone były na terenie gminy Widawa, we współpracy z policjantami z miejscowego posterunku policji. Podczas wspólnego patrolu wyznaczyliśmy dzikie kąpieliska, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród amatorów kąpieli oraz miejsca szczególnie niebezpieczne, w pobliżu jazów, gdzie poziom wody jest bardzo wysoki.
Podobne akcje zostaną przeprowadzone również w innych miejscach na terenie Parków, a w okresie wakacyjnym tereny nadrzeczne będą szczególne bacznie kontrolowane. Miejmy nadzieję, że nasze wspólne działania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa nad wodą.

 

Ewelina Fraszczyńska