Noc Sów w PKMWiW

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

P101087222 marca 2019 r. Oddział Terenowy Sieradzkich Parków Krajobrazowych we współpracy z Gimnazjum w Konopnicy zorganizował „Noc sów”, w ramach ogólnopolskiego wydarzenia edukacyjnego, prowadzonego i koordynowanego przez stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Podczas spotkania, które rozpoczęło się o godzinie 19:00, przeprowadzono prelekcję oraz wyświetlono film na temat tych niezwykłych ptaków. Uczestnicy mogli obejrzeć wypluwki oraz na podstawie wypreparowanych z nich kości określić gatunki zwierząt, które padły łupem tych drapieżnych ptaków.

Na koniec spotkania, w sali przeprowadzano konkurs w ramach, którego uczestnicy zajęć mogli wykazać się wiedzą zdobytą podczas prelekcji i zdobyć pamiątkowe gadżety.

Druga część wydarzenia to spacer po okolicy, podczas którego nasłuchiwano odgłosów sów.

Bardzo dziękujemy nauczycielom Gimnazjum w Konopnicy za pomoc w zorganizowaniu akcji, a uczniom tak liczne i chętne przybycie.

E. Fraszczyńska