Cała Polska zachwyci się sowami!

Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce: Polityka prywatności.

identyfikacja NOC SOWW nocy z 23 na 24 marca już po raz ósmy cała Polska zachwyci się sowami! To jedyna taka noc w Polsce – Noc Sów, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom. Z tej okazji zorganizowanych będzie wiele spotkań, wydarzeń - zarówno otwartych jak i zamkniętych.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy ornitologów i edukatorów w całym kraju wspólnie odkrywać będziemy świat sów, opowiadać o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznawać metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, w trakcie wydarzenia zaplanowane są wyjścia w teren, gdzie będzie można poznawać, nasłuchiwać i wabić sowy. Miejmy nadzieję, że uda się spotkać te tajemnicze ptaki w samym środku nocy, kiedy większość z nich jest bardzo aktywna.

Bohaterką i „twarzą” Nocy Sów 2019 jest Sóweczka w ujęciu Cezarego Korkosza. Sóweczka to prawdziwy liliput w świecie sów. Zaledwie trochę większa od wróbla! Ale ta najmniejsza europejska sowa swoje niedostateczne rozmiary z nawiązką kompensuje determinacją i zuchwałością. Wiedzą o tym wszystkie małe ptaki – a nawet te, które są od niej większe!

E. Fraszczyńska