W niedzielę, 31 maja, odbył się Jarmark Wojewódzki. To druga edycja wydarzenia, które jest wielkim świętem Łódzkiego – jego barwnej i różnorodnej kultury, pięknej tradycji i pysznej regionalnej kuchni. Mieszkańcy województwa, dumni ze swoich korzeni i dziedzictwa regionu, wspólnie bawili się na Rynku Manufaktury.
W tym roku częścią jarmarku są wojewódzkie obchody Dnia Dziecka. Jarmark Wojewódzki wystartował w samo południe. Wydarzenie otworzyli członkowie zarządu województwa: marszałek Joanna Skrzydlewska i wicemarszałek Piotr Wojtysiak. W Jarmarku uczestniczyło ponad 150 wystawców - między innymi producenci naszej wspaniałej, lokalnej, tradycyjnej żywności, ale i koła gospodyń wiejskich, twórcy ludowi, zespoły ludowe, rękodzielnicy, wspaniała strefa kultury, strefa zdrowia, no i największa strefa dla dzieci. ZPKWŁ również brał czynny i aktywny udział w tym wydarzeniu - stoisko nasze cieszyło się dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony zwiedzających mieszkańców. Organizowaliśmy dla dzieci i młodzieży konkursy wiedzy o naszych Parkach, udzielaliśmy informacji mieszkańcom i zachęcaliśmy do zwiedzania regionu łódzkiego. Stoiska na Rynku Manufaktury odwiedzali również wicemarszałek Agnieszka Ryś, Artur Bagieński, członek zarządu województwa, Małgorzata Grabarczyk, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz radni sejmiku, a także parlamentarzyści z naszego regionu.


