W dniu 1 września w Świnicach Warckich i 2 września 2021 r. w Ksawerowie  odbyły się kolejne Pikniki Rodzinne Województwa Łódzkiego, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Oddział Terenowy Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich przygotował stoisko promocyjne, gdzie można było dowiedzieć się wielu informacji i ciekawostek przyrodniczych, zwłaszcza z regionu łódzkiego. Nie zabrakło promocji sadów tradycyjnych i związanego z nimi projektu Owoce pamięci. Drugim projektem realizowanym przez ZPKWŁ, z którym można było się zapoznać jest „Zazieleniamy łódzkie”, dlatego z tej okazji rozdawane były jako nagrody w konkursach drzewka i krzewy.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchańców, jak i dla koneserów dobrego jedzenia – na każdym z  pikników swoje umiejętności kulinarne prezentowały panie z lokalnych kół gospodyń wiejskich.

Kolejny Piknik Rodzinny gdzie spotkacie Państwo pracowników z naszego Oddziału to już 8 września 2021 r. w Ozorkowie. Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!

 

Tekst: Krystyna Rozensztrauch-Sosnowska